AMSTERDAM (ANP) - Dit en volgend jaar zullen weer meer woningen verkocht worden in Nederland, voorspelt ING Research. Volgens de onderzoekstak van de bank komt dat vooral door investeerders die van hun huurappartementen af willen.
Huurappartementen worden sinds het ingaan van de Wet betaalbare huur in juli steeds vaker verkocht. Doordat de wet maximale huurprijzen in het middensegment oplegt, is het minder interessant voor beleggers om een woning te verhuren. Zo werden er afgelopen kwartaal al zo'n 17.000 appartementen verkocht, 33 procent meer ten opzichte van dezelfde periode twee jaar geleden.
ING Research voorspelt op basis van dat soort stijgingen dat er dit jaar ongeveer 200.000 woningen verkocht zullen worden, ongeveer 10 procent meer dan vorig jaar. Volgend jaar wordt opnieuw een stijging verwacht, maar wel een kleinere. Dan zullen er volgens ING Research ongeveer 205.000 woningen verkocht worden, 2,5 procent meer dan dit jaar.
POPULAIR NIEUWS

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Bij welke snelheid rijdt je auto écht het zuinigst? Het antwoord staat niet op je snelheidsmeter

Is bruine rijst écht gezonder? Het antwoord is minder simpel dan je denkt

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed
