COCCAGLIO (ANP) - Het Italiaanse merk voor koffiekannetjes Bialetti komt in Chinese handen. Meerderheidsaandeelhouders van de fabrikant van de bekende mokkapotten zijn akkoord over de verkoop van hun aandelen aan een investeringsfonds van zakenman Stephen Cheng uit Hongkong.
Het investeringsfonds betaalt bijna 53 miljoen euro voor een belang van ruim 78 procent en brengt daarna een bod uit op alle nog aan de beurs in Milaan verhandelde aandelen. De deal maakt deel uit van een grotere operatie om de schuldenlast van Bialetti te verminderen. Het merk kampte de afgelopen jaren met toenemende concurrentie van koffiezetapparaten die met cupjes werken.
Het bedrijf werd opgericht door aluminiumbewerker Alfonso Bialetti, die in 1933 de achthoekige kannetjes uitvond waarmee mensen koffie kunnen zetten op het fornuis. In de decennia die volgden groeiden de mokkapotten uit tot een Italiaans icoon. Ze zijn vernoemd naar de Jemenitische koffiestad Mokha.
POPULAIR NIEUWS

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct

1,2 miljoen loonstroken verraden het: in deze 10 banen stijgt het salaris het snelst

Zit er pfas in je koekenpan of bakpapier? Van 34 bedrijven gaven er maar 4 een volledig antwoord
