Temu pakt volgens Brussel illegale producten onvoldoende aan

Economie
door anp
maandag, 28 juli 2025 om 13:22
anp280725096 1
BRUSSEL (ANP) - Temu doet te weinig om de verkoop van illegale producten tegen te gaan. Dat meldde de Europese Commissie maandag op basis van de eerste bevindingen in een onderzoek naar de Chinese webshop. Volgens Brussel lopen Europese consumenten een hoog risico om illegale producten op het platform tegen te komen.
Uit het onderzoek komt naar voren dat consumenten "zeer waarschijnlijk" producten vinden die niet aan EU-regels voldoen, bijvoorbeeld babyspeelgoed en kleine elektronica, aldus de Europese Commissie.
Onder de Digital Services Act (DSA) heeft een groot onlineplatform als Temu de verplichting om dit soort verkoop tegen te gaan. "Volgens onze voorlopige beoordeling is Temu ver verwijderd van het beoordelen van risico's voor zijn gebruikers volgens de normen die de Digital Services Act vereist", stelde Eurocommissaris Henna Virkkunen (Digitale Zaken) in een verklaring.