
Bij apenhandelaar Hartelust in Tilburg zijn tientallen en mogelijk zelfs honderden apen afgemaakt nadat enkele dieren besmet bleken te zijn met tuberculose (tbc). De apen kwamen uit Vietnam en na een quarantaineperiode werden de eerste apen geëxporteerd naar verschillende EU-landen voor gebruik als proefdieren.
Op 28 april 2023 werd bij een van de apen in Frankrijk tbc vastgesteld, waarna de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) de resterende apen in Tilburg testte. Vijftien apen bleken besmet, waarop de eigenaar besloot alle apen te laten afmaken, inclusief de niet-besmette dieren.
Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) bevestigde dat de apen zijn afgemaakt, hoewel dit niet verplicht was. De besmette apen waren financieel waardeloos geworden, en overplaatsing naar bijvoorbeeld een dierentuin was om gezondheidsredenen niet toegestaan.
Dit incident heeft geleid tot verontwaardiging bij dierenrechtenorganisaties, die stellen dat er geen enkele poging is gedaan om de dieren te behandelen of te redden.
De apenhandelaar Hartelust ligt al jaren onder vuur van activisten en dierenrechtenorganisaties zoals Animal Rights, die regelmatig protestacties organiseren tegen het bedrijf. Zij wijzen op het immense dierenleed en de schimmige praktijken binnen de apenhandel, waaronder fraude en illegale wildvangs
Lees ook
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

Zo gelukkig word je van mensen om je heen, ook als je met niemand praat



