PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk neemt veiligheidsmaatregelen rond musea en culturele instellingen, heeft minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez aangekondigd. Hij besloot daartoe na overleg met de politiediensten en cultuurminister Rachida Dati over de veiligheid van de instellingen na de inbraak in het Louvre van zondag.
In Frankrijk is veel ophef ontstaan na de juwelenroof. Politici vragen zich af hoe het mogelijk is dat dieven op klaarlichte dag inbreken bij het beroemdste museum van het land en vervolgens ook nog kunnen ontkomen.
Minister van Justitie Gérald Darmanin erkende eerder dat het Franse veiligheidsbeleid heeft gefaald en dat daarmee het imago van Frankrijk schade heeft opgelopen.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Geboren na september 1964? Het kabinet beslist binnenkort of jij drie maanden later AOW krijgt

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten
