BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof dreigt met een gevangenisstraf voor oud-president Jair Bolsonaro omdat hij voorwaarden van de rechtbank zou hebben geschonden. Het hof droeg Bolsonaro vrijdag op een enkelband te dragen en geen sociale media meer te gebruiken. Hoewel hij zelf niets online heeft geplaatst, stelt het hof dat de 70-jarige "een toespraak gaf met als doel om online geplaatst te worden". Ook dat mag niet, oordeelde een rechter.
Bolsonaro liet maandag aan journalisten zijn enkelband zien. Beelden daarvan werden door verschillende media verspreid. Bolsonaro mag ook niet "via anderen" gebruikmaken van sociale media, aldus de rechter. Hij moet binnen 24 uur tekst en uitleg geven.
Bolsonaro staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022. Zijn aanhangers bestormden destijds overheidsgebouwen.
Het hof stelde vrijdag dat er een risico is dat Bolsonaro naar het buitenland vlucht. President Donald Trump noemt de zaak tegen hem een "heksenjacht".
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Dit zijn de 10 duurste Nederlandse steden om in 2026 te wonen

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt

Fietser rijdt door rood, maar jij kunt toch moeten betalen: zo zit dat
