WASHINGTON (ANP/RTR) - Een meerderheid van het door de Republikeinen gecontroleerde Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met het verzoek van president Donald Trump om 9 miljard dollar (bijna 7,75 miljard euro) te bezuinigen op de financiering van publieke media en buitenlandse hulp.
Het Huis stemde met 216 tegen 213 stemmen voor het bezuinigingspakket, dat deze week door de Senaat werd aangepast om bezuinigingen van ongeveer 400 miljoen dollar op een wereldwijd hiv/aids-preventieprogramma uit te sluiten.
Republikeinen zeggen dat geld voor buitenlandse hulp in het verleden naar programma's ging die ze verspillend vinden. Ook hekelen ze de 1 miljard dollar aan overheidssteun voor publieke media, zoals radiostation NPR en televisiezender PBS, die volgens hen bevooroordeeld zijn tegen conservatieve opvattingen.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Dit zijn de 10 duurste Nederlandse steden om in 2026 te wonen

Gasprijs daalt hard: nu vastzetten of toch nog even wachten?

Fietser rijdt door rood, maar jij kunt toch moeten betalen: zo zit dat

Bank met het spaargeld van de helft van de bevolking van Paraguay valt om, chaos in de straten
