
In de afgelopen twintig jaar zijn bijna een half miljoen mensen overleden door extreme weersomstandigheden, die vermoedelijk het gevolg zijn van klimaatverandering. De arme landen worden verreweg het zwaarst getroffen door de opwarming van de aarde.
Dat stelt Germanwatch, die alle orkanen, overstromingen, bosbranden en hittegolven tussen 2000 en 2019 op een rij zette. De NGO concludeert dat er bij 11.000 kleinere of grotere natuurrampen bijna 480.000 mensen om het leven kwamen. De zwaarst getroffen landen zijn Puerto Rico, Myanmar en Haïti. De kosten van al deze extreme weerssituaties bedroegen 2105 miljard euro.
"De armste landen worden het zwaarst getroffen, omdat ze kwetsbaarder zijn voor de verwoestende gevolgen van de rampen en over minder middelen beschikken om ze te boven te komen", aldus auteur van het rapport, Vera Keunzel.
POPULAIR NIEUWS

Zoveel kinderbijslag krijgen een Belg, een Duitser en jij per kwartaal

Ramen aan de buitenkant beslagen na een heldere nacht? Dan doet je glas het juist goed

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

1,2 miljoen loonstroken verraden het: in deze 10 banen stijgt het salaris het snelst
