TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) geeft toe dat er fouten zijn gemaakt toen vorige maand in Gaza vijftien hulpverleners werden gedood. De verantwoordelijke commandant is ontslagen, staat in een verklaring die zondag is vrijgegeven na onderzoek.
Op 23 maart werden de hulpverleners die deel uitmaakten van een ambulancekonvooi doodgeschoten en begraven in een massagraf. Hun lichamen werden een week later gevonden door medewerkers van de VN en de Palestijnse Rode Halve Maan. De aanval leidde tot veel internationale kritiek.
De IDF stelt in een verklaring te betreuren dat er burgerdoden zijn gevallen, maar ook dat zes van de vijftien doden Hamasstrijders waren. In de verklaring spreekt de krijgsmacht over "meerdere professionele tekortkomingen", maar zegt ook dat er "niet lukraak" werd geschoten, maar werd gereageerd op "gesignaleerde reële dreigingen".
POPULAIR NIEUWS

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Ouder worden en 's nachts steeds vaker naar de wc: hier komt dat door

Dit stel mist €957 AOW per maand na emigratie: ook een huis in Nederland hielp niet

Bij welke snelheid rijdt je auto écht het zuinigst? Het antwoord staat niet op je snelheidsmeter

Is bruine rijst écht gezonder? Het antwoord is minder simpel dan je denkt
