GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de Gazastrook een dader van het bloedbad op 7 oktober 2023 te hebben gedood en doet onderzoek naar beweringen dat deze persoon werkzaam was voor voedselhulporganisatie World Central Kitchen (WCK).
Nieuwszender Al Jazeera en het Palestijnse persbureau WAFA schrijven dat drie medewerkers van WCK zijn omgekomen bij een aanval op een auto in Khan Younis. De aanval vond volgens Al Jazeera plaats toen de hulpverleners onderweg waren naar een locatie van waaruit WCK opereert.
In april kwamen al zeven medewerkers van WCK om door een Israëlische beschieting. Toen werden drie vrachtwagens van de voedselhulporganisatie bestookt. Internationaal werd verontwaardigd en woedend gereageerd op de aanval op hulpverleners. Israël verklaarde na eigen onderzoek dat er een fout was gemaakt en dat het incident "niet had moeten plaatsvinden".
Hamas viel Israël op 7 oktober vorig jaar binnen. De groep doodde bijna 1200 mensen en ontvoerde ongeveer 250 mensen. Israël is sindsdien bezig met verwoestende aanvallen op de Gazastrook. Door de oorlog zijn bijna 44.400 Palestijnen omgekomen en meer dan 105.000 anderen gewond geraakt, meldt het lokale ministerie van Gezondheid zaterdag in een dagelijkse update.
POPULAIR NIEUWS

Zoveel kinderbijslag krijgen een Belg, een Duitser en jij per kwartaal

Ramen aan de buitenkant beslagen na een heldere nacht? Dan doet je glas het juist goed

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

1,2 miljoen loonstroken verraden het: in deze 10 banen stijgt het salaris het snelst
