TEL AVIV (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, de kapitein van een activistenschip dat naar de Gazastrook wilde varen, wordt maandag Israël uitgezet. Dat meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah. Van Rennes en twee andere vrijwilligers werden daar vastgehouden nadat ze waren opgepakt toen ze met het schip Madleen hulpgoederen wilden afleveren in Gaza.
De drie worden maandag naar de grens met Jordanië gebracht, waar ze worden opgewacht door mensen van hun respectievelijke ambassades, zegt Adalah.
Van Rennes en de twee anderen, Pascal Maurieras en Yanis Mhamdi, zouden aanvankelijk afgelopen vrijdag al worden uitgezet via de luchthaven van Tel Aviv. Maar ze werden dezelfde ochtend weer teruggebracht naar de nabijgelegen gevangenis Givon in Ramla. Hun uitzetting werd op het laatst afgeblazen vanwege de aanval van Israël op Iran.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt

Dit zijn de 10 duurste Nederlandse steden om in 2026 te wonen
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth
