Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
Vijf mensen werden gedood in de zuidelijke stad Khan Younis, en drie in Gaza-stad. Dat staat in een verklaring van de burgerbescherming, die opereert onder het gezag van Hamas. Lokale ziekenhuizen melden dat ze lichamen van de slachtoffers hebben ontvangen. Er werden ook enkele gewonden naar de ziekenhuizen gebracht.
"Vliegtuigen van de bezettingsmacht hebben verschillende dienstdoende politieagenten aangevallen", zei het lokale ministerie van Binnenlandse Zaken over de aanval op Khan Younis. Het Israëlische leger heeft verklaard dat het een "terrorist" in het zuiden van Gaza en verschillende anderen in het noorden had aangevallen.
De oorlog in Gaza heeft tienduizenden levens gekost. Sinds oktober 2025 geldt een bestand, maar sindsdien zijn door Israëlische aanvallen meer dan 1500 mensen omgekomen in het gebied.
POPULAIR NIEUWS

Allerzielen: Wat gebeurt er eigenlijk met je als je verbrandt in de oven

Zonnepanelen? Vanaf januari telt niet alleen hoeveel je opwekt

Verwarming ’s nachts op 15 graden? Niet als je deze installatie hebt

Dit stel mist €957 AOW per maand na emigratie: ook een huis in Nederland hielp niet

Melania tegen Trump: ‘Hou in godsnaam op met dansen’
