Schiedam neemt maatregelen om protesten rond komst azc

Samenleving
door anp
vrijdag, 03 oktober 2025 om 14:25
anp031025153 1
SCHIEDAM (ANP) - De gemeente Schiedam neemt veiligheidsmaatregelen vanwege twee demonstraties zaterdag rond de komst van een asielzoekerscentrum. Zo komt er een noodbevel en moet de tegendemonstratie uitwijken naar een andere locatie dan de plek waar tegenstanders van het azc verzamelen.
"Voor beide demonstraties nemen de gemeente en politie maatregelen om te zorgen dat ze op een veilige, ordelijke manier verlopen", laat de gemeente weten.
Het protest tegen het azc begint om 13.00 uur op het Stadserf en is formeel aangekondigd bij de burgemeester. "Ook hebben wij signalen van een niet-aangekondigde demonstratie voor zaterdagmiddag", zegt een woordvoerster. Online wordt opgeroepen dat er om 12.45 uur een tegendemonstratie is tegen racisme op dezelfde locatie als het andere protest. De gemeente heeft echter een andere plek aangewezen, bij 't Land van Belofte.
loading

Loading