
Een vliegtuig in Indonesië vloog een half uur lang met slapende piloten. Het raakte uit koers terwijl geen van de 153 passagiers iets doorhad en de luchtverkeersleiding kon twintig minuten geen contact krijgen met de cockpit.
Dit gebeurde in januari in een vliegtuig van Batik Air dat onderweg was van Sulawesi naar Jakarta. Uit onderzoek van de Indonesische luchtvaartautoriteit, waar CNN over schrijft, blijkt dat de piloten allebei in slaap waren gevallen.
De gezagvoerder schrok op een gegeven moment wakker en bracht het toestel terug op de juiste route. Aan de luchtverkeersleiding meldde hij dat er een radiostoring was geweest en dat hij die nu pas had opgelost. Dat bleek dus een leugen.
De piloot had met de copiloot afgesproken dat hij een dutje zou gaan doen, terwijl de copiloot de boel in de gaten zou houden. Die viel echter na anderhalf uur zelf ook in slaap. Later zei hij dat hij nauwelijks had geslapen, omdat hij steeds uit bed moest voor zijn pasgeboren tweeling.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
