PARIJS (ANP) - Nederland is dankzij de zege van baanwielrenners Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland op de teamsprint naast Italië gekomen in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Beide landen hebben nu negen keer goud. Italië staat op de achtste plaats en Nederland op de negende, omdat de Italianen tien zilveren plakken hebben en Nederland vijf.
Bij de negen gouden medailles van TeamNL is de overwinning van Marit Bouwmeester al meegeteld. De 36-jarige Friezin kan de eerste plaats in de Ilca 6-klasse niet meer ontgaan. Bouwmeester hoopte dinsdag het goud te ontvangen, maar de afsluitende medalrace werd door gebrek aan wind nog een dag verschoven, naar woensdag.
Met negen gouden medailles komen de Nederlandse sporters steeds dichter in de buurt van het record van twaalf gouden medailles tijdens de Zomerspelen van 2000 in Sydney. Het record qua meeste medailles op de Zomerspelen van Nederland is van drie jaar geleden in Tokio, toen Oranje uitkwam op tien keer goud, twaalf keer zilver en veertien keer brons (36 medailles).
De Verenigde Staten voeren in Parijs het medailleklassement voorlopig aan met 24 gouden medailles. Kort daarna volgt China met 22 keer goud. Australië behaalde veertien keer goud, Frankrijk dertien, Groot-Brittannië twaalf en Zuid-Korea en Japan elf. Achter Italië en Nederland maakt Duitsland de top tien met acht gouden plakken compleet.
POPULAIR NIEUWS

Hoe je brood niet moet invriezen

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Waar je salaris het meest waard is: Koeweit wint, Nederland twaalfde

Als je deze twee foto's voor je vakantie maakt, kan je dat een hoop ellende besparen

Waarom betaalt een Belg betaalt omgerekend €1,05 per kuub gas, een Duitser €1,37 en jij ook na de daling van deze week nog €1,84
