Bier op Oktoberfest dit jaar 'voorzichtig' duurder

Economie
door anp
dinsdag, 27 mei 2025 om 16:08
anp270525145 1
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bezoekers van het Oktoberfest in München moeten dit jaar weer meer geld betalen voor bier. Een liter bier zal tijdens het evenement, waar ook veel Nederlanders naartoe gaan, tussen de 14,50 en 15,80 euro kosten, meldt de gemeente München. Daarmee liggen de prijzen gemiddeld ruim 3,5 procent hoger dan in 2024.
Ook dranken zonder alcohol worden duurder. Zo zal een liter water gemiddeld 10,95 euro kosten, tegen 10,48 euro vorig jaar.
Een woordvoerder van de uitbaters noemt de prijsverhogingen "voorzichtig" en stelt dat die "zorgvuldig" zijn overwogen. De hogere prijzen zijn volgens hem nodig vanwege de inflatie. De gemeente controleert of de prijzen die uitbaters vragen redelijk zijn.
De afgelopen jaren werd bier op het Oktoberfest steeds duurder. De prijzen zijn sinds 2004 ongeveer verdubbeld.
Het Oktoberfest in München is dit jaar van 20 september tot en met 5 oktober. Vorig jaar trok het volksfeest zo'n 6,7 miljoen bezoekers.