Alle asielkinderen kunnen naar De Efteling zonder dat het zunige Faber een cent kost

Politiek
zaterdag, 03 mei 2025 om 11:54
bijgewerkt om zaterdag, 03 mei 2025 om 12:23
faber wil haar asielwetten niet aanpassen na kritiek hooguit punt of kommajpg
Burgemeester Sybrand Buma van Leeuwarden (en hij is niet de enige) is boos op asielminister Marjolein Faber (PVV) over de manier waarop zij kritiek uitte op een Efteling-uitje voor jonge asielzoekers. Buma vindt dat Faber de jongeren en haar eigen medewerkers "voor de bus heeft gegooid".
Aanleiding voor de discussie is een uitje naar de Efteling dat medewerkers van het asielzoekerscentrum (azc) in Sint Annaparochie wilden organiseren voor een groep jonge asielzoekers op 17 mei.
Faber noemde het op X "on-uit-leg-baar om deze jongeren op kosten van de belastingbetaler op snoepreisje naar de Efteling te sturen". 
Fabers zuinigheid (die niet blijkt uit de keuze van haar kapper en haar tweede huis in de VS (zie foto)) geen beletsel meer. Half Nederland heeft in de buidel getast om deze schande teniet te doen.
streetview 1
Fabers tweede optrekje
Op GoFundMe, een crowdfundingplatform, loopt inmiddels een inzamelactie met als doel de jonge asielzoekers toch naar de Efteling te laten gaan. Binnen enkele uren stond de teller op 

€67.920.

De kids kunnen dus ook nog naar Bobbejaanland. (als Faber niet iets verzint om dat te verbieden; tenslotte is ze beleid)